מה מנסה אחמדיניג'אד ליצור…

מה מנסה אחמדיניג'אד ליצור…

מה מנסה אחמדיניג'אד ליצור…

ראשית, דעו שאיני מזרחן, אין לי כל מידע ממקורות סמויים.

כל הכתוב בהמשך זו דעתי האישית בלבד, לאחר הבנתי שנובעת מסקירת מקורות מידע גלויים.

אחמדיניג'אד, ידוע בשינאתו הגלויה לישראל. הוא אף קרא מעל במת האו"ם להשמיד את הישות הציונית כהגדרתו, התבטאות שמנוגדת לאמנת האומות המאוחדות, מספר פעמים.

הוא גייס כ70 אלף סטודנטים ממדינתו, שמוכנים להיות שאהידים, להקריב את חייהם בהתקפות טרור שונות ומשונות כנגד מדינת ישראל,לאור מבצע עופרת יצוקה.

מצד שני, האייטולה עלי חומייני הודיע כי "הרפובליקה האסלאמית אינה יכולה לאפשר צעד כזה" .

מה המטרה של אחמדיניג'אד בצעדים המנוגדים הללו?

לפי דעתי האישית, הוא מנסה לעשות שריר. הנה יש לי 70 אלף מגויסים שמוכנים להלום בכם האויב הציוני, ואם לא תיעתרו לרצוני, לפרוץ את המצור עם ספינת סיוע הומניטרית שיש עליה רופאים, מזון וציוד רפואי אני אאפשר לאותם 70 אלף שאהידים לפגוע בכם.

אחמדיניג'אד מודע היטב לעובדה שישראל הטילה סגר ימי עוד לפני שהודיע עליו,ואילצה ספינת סיוע הומניטרית לעגון בנמל בלבנון,לאחר שספינות של חיל הים התנגשו בה חזיתית. הוא רוצה לבוא ולהראות לכל המדינות הערביות,כמו גם לאירופה, שכוחו גדול מכוחם, וביידו לעזור לתושבי עזה במקום שבו הם נכשלו.

חשוב לזכור, מבחינה אידיאולוגית, איראן יעדיפו שהמצור והמאבק המזוין בישראל ימשך כמה שיותר זמן, ושאין לגיטימציה למדינת ישראל באידיאולוגיה \ תיאולוגיה של אחמדינג'אד, אלא אם ישראל תוקם באירופה. (כי ארץ ישראל היא טריז בלב ארץ האיסלאם,ועליו להיות בידי שלטון מוסלמי, ועדיף פונדמנטליסטי, כמו החמאס)

מעבר לזה, אסור לשכוח שהסיוע ההומניטרי הזה, עלול לכלול גם נשק רב ומתקדם מזה שיש בידי החמאס כעת. ספינת הנשק קארין A יצאה גם היא מאיראן.

זה לא דיבורים באוויר לפי דעתי, כי אי אפשר להתעלם מהעובדה שהמפלגה השמרנית באיראן הודיעה שתספק לשלטון בעזה סיוע צבאי, כלכלי ותקשורתי.

בכל מקרה, נראה לי שאירן מרוויחה במישור התדמיתי.

אם ישראל תימנע את מעבר הספינה, אחמדינג'אד ינאם שישראל ממשיכה ליצור סבל ומשבר בקרב הפלסטינים,ועליה לשאת באחריות למחסור במזון וציוד הומניטרי לרצועה, ושצריך להפסיק את התוקפנות הישראלית כבר עכשיו, כי היא רק תחריף את המשבר בעזה, כמדיניות להחליף ולמוטט את השילטון הלגיטימי שנבחר באופן דמוקרטי.

אם ישראל תאפשר לספינה לעבור, ציוד הומניטרי ורפואי אכן יוכנס לרצועה,אבל ביחד איתו אני בטוח שיועברו אלפי טונות של ציוד צבאי, והמעמד של איראן בקרב הקהילה הבינ"ל יחוזק.

למעשה, הפיתרון היחידי שימנע החרפת המשבר בין ישראל לאיראן, ומניעת הצגת מדיניות ישראל באור שלילי עוד יותר בתדמית העולמית , יהיה אם המצרים ימנעו את ההגעה של הספינה לאזור עזה.


אודות

האופטיקאי הזה לקח את שמו מהשיר "אופטיקאי מדופלם" של משינה . עם זאת, לשם הזה יש משמעות וחשיבות עבורי, מאחר שניחנתי בזווית ראייה חריגה ושונה על העולם. אותה זווית ראיה שונה , מאפשרת לראות מבעד לדברים השגרתיים ולראות את מה שברקע, ולפעמים דברים בעתיד. מקווה שתיהנו מאותה זווית ראיה שיש לי, ומהפוסטים עצמם שאני מעלה.

עם התגית: , , ,
פורסם ב-חדשות, פוליטיקה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: