על המשבר ברצועת עזה נכתב ב2009/01/21/

האמנם המשבר והמלחמה שהתחללה ברצועת עזה הוא בגלל ישראל?

 

"צילומים חדשים של סוכנות הידיעות איי.פי תיעדו פלסטינים מעמיסים משאית תדלוק בבנזין שעבר במנהרה  קרובה.

בנוסף תועדו בצילומים עובדים המפנים מנהרות חסומות, ודחפורים המבצעים עבודות תיקון אחרות."

 אפשר לבוא ולאמר, היות שהמעברים עדיין סגורים,חמאס מנסה להעביר ציוד הומניטרי ומזון שכל כך חסר לתושבי הרצועה, אבל זאת תהיה תמימות, לאור העובדה שהמשאיות שהעבירו מזון וציוד הומניטרי שהועברו לרצועה במהלך עופרת יצוקה, נשדדו ע"י אנשי החמאס, וכל הציוד נשאר בידי החמאס על מנת לאפשר את המשך המאבק המזויין כנגד ישראל , ולא חולק לתושבים.

האם אפשר לבוא בטענות לישראל, על צורת חלוקת המשאבים ברצועה, שמנוהלים ע"י החמאס?

בכלל, הרצועה קיימת 60 שנה. המפעלים היחידים שהיו בה, זה מפעלים לאמצעי לחימה, שנהרסו שוב ושוב ע"י ישראל.

במקום להשקיע בתשתיות שישרתו את תושבי הרצועה, המשאבים מוקצים על מנהרות להברחת אמל"ח.

האם ישראל היא מי שבחר את שדה הקרב? האם ישראל היא זו שבחרה שהחמאס ישגר משכונות צפופות כל כך,ולא משטחי ההריסות של הישובים שפונו ע"י ישראל, שאינם מאוכלסים כלל?

האם ישראל סיכמה עם החמאס שירה רק מבתי ספר, כמו שמוצגבסירטון הזה?!

האם ישראל היא זאת שבחרה להמשיך בעימות המזויין הזה?

מי הפר מאז הפסקת האש, וניסה לתקוף 8 פעמים, אוכלוסיה אזרחית? ישראל, או החמאס?! ומי ניסה כבר פעמיים לירות לעבר אנשים חמושים? ישראל לא ניסתה מתום הפסקת האש לפגוע באנשי החמאס, פרט לאלו שניסו לירות על חיילי צה"ל.

אפילו ילדה\ נערה פלסטינית האשימה את החמאס במות משפחתה.

האם ישראל גם אחראית למלחמה הפנימית בין החמאס לפתח, שבמהלכה חיסלו החמאס פעילי ואנשי פתח רבים?

האם ישראל אשימה בחינוך של החמאס, שמחנך לג'יהאד ולזילות בערך חיי אדם  ולאלימות (ואופן החינוך מוצג כאן), בניגוד לחוקים הבינ"ל להגנת הילד?

האם החמאס לא קרא כמה פעמים לתושבים להצטופף סביב בתים של פעיליו כחומה אנושית , על מנת לגרום לישראל לחשוב פעמיים האם לחסל את אותו הפעיל או שלא?

האם ישראל מכתיבה לפעילי החמאס  לגרור ילדים שמתנגדים לרעיון,על מנת לשמש כמגן אנושי מפני ירי צלפים?

ולהלן סירטוןשמראה עד כמה חמורות הפרות זכויות האדם ברשות בגלל שילטון החמאס.

האם אפשר לצפות מאירופה, או מארה"ב אפילו, שאיפשרו את עליית החמאס, שלא בכלל מעלות לאו"ם ליוניצף את הפגיעה בזכויות של ילדים פלסטינים לחינוך חופשי, על ידי שלטון החמאס שיפעלו כנגד ההברחות, וכנגד התוקפנות של החמאס?

האם אפשר לצפות מאירופה או מארה"ב, שלא מגנות את  אחמדינג'אד מנהיג איראן שקרא למחוק את ישראל מהמפה, לתקוף ולהאשים אותו בעבירה על חוק האו"ם למימון  טרור, כפי שהחמאס מוגדר על ידי אירופה וארה"ב?

האם אירופה והאו"ם מצפים ששוב נחכה 8 שנים,ולא יגנו אפילו  את התוקפנות של החמאס , עד שנחזור וניכנס לרצועה, ונהרוס את תשתיות החמאס שוב, ואת המנהרות להברחות, ונגרום שוב הרס לתשתית ולחיי התושבים ברצועה, ואז יגידו לנו שוב לחדול מבלי שהן יפעלו באופן ממשי למניעת ההברחות ומניעת הטרור  כלפי ישראל?

ואיך בדיוק האו"ם ואירופה רוצים להעביר את הכסף שדרוש למימון התיקונים ברצועה, בלי לעבור על חוק מימון טרור, ובלי לחזק את שילטון החמאס?!

אודות

האופטיקאי הזה לקח את שמו מהשיר "אופטיקאי מדופלם" של משינה . עם זאת, לשם הזה יש משמעות וחשיבות עבורי, מאחר שניחנתי בזווית ראייה חריגה ושונה על העולם. אותה זווית ראיה שונה , מאפשרת לראות מבעד לדברים השגרתיים ולראות את מה שברקע, ולפעמים דברים בעתיד. מקווה שתיהנו מאותה זווית ראיה שיש לי, ומהפוסטים עצמם שאני מעלה.

עם התגית: , , , , , , , ,
פורסם ב-חדשות, פוליטיקה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: